Ēku siltināšana ar poliuretāna putām
Mēs izmantojam poliuretānus dažādos veidos katru dienu — mājās, birojos un automašīnās, sporta un brīvā laika pavadīšanas aktivitātēs.
Poliuretānu izstrādājumi ir universāli, moderni un droši.
Poliuretānus pielieto plaša patēriņa un rūpniecības produktu ražošanā . Tiem ir izšķiroša loma, lai padarītu mūsu dzīvi ērtāku un videi draudzīgāku.
- Pamatu siltināšana
- Sienu siltināšana
- Jumtu siltināšana
- Grīdu siltināšana
- Lauksamniecības ēkas
- Industriālās ēkas
Kas ir poliuretāns
Poliuretāns ir polimēru materiāls, kas satopams visdažādākajos veidos. To var pielāgot, tas var būt elastīgs, mīksts, ciets, ar augstu mehānisko un ķīmisko noturību utt.. Poliuretānu pielieto plaša izstrādājumu klāsta ražošanā. Piemēram:
- izolācija ledusskapjiem un saldētavām
- ēku siltināšana
- polsterējums mēbelēm
- matrači
- autodetaļas
- dažādi pārklājumi
- līmes
- veltņi un riepas
- kompozītu koka paneļi
- kurpju zoles
- sporta preces u.c.
Putupoliuretānu veidi ir ļoti dažādi. To izskats un pielietojums varbūt ļoti atšķirīgi. Galvenās atšķirības ir iestrādes veids, pielietojums, to fizikālās īpašības. Pēc iestrādes veida sistēmas tiek dalītas šādos veidos — izsmidzināmās un lejamās.
Galvenās priekšrocības
-
Izolācija bez šuvēm un spraugām
Uzklājot uzsmidzināmo putupoliuretānu, veidojas izolācijas kārta bez pārtraukumiem, šuvēm un spraugām, kas samazina enerģijas noplūdi caur aukstuma tiltiņiem.
-
Maksimālas izolējošās īpašības ar minimālu izolācijas biezumu
Slēgtu šūnu putupoliuretānam ir maksimāli zema siltumvadītspēja, kas nav sasniedzama, izmantojot citus izolācijas materiālus. Plānākās izolācijas kārtas dēļ tiek ietaupīta papildu telpa.
-
Izolācija grūti pieejamās vietās
Putupoliuretāna izolāciju uzklāj šķidrā veidā, tādejādi materiāls ieplūst problemātiskās un grūti pieejamas vietas, aizpilda vismazāko plaisu. 100% izolācija bez liekām raizēm – nav vajadzīga darbietilpīga griešana un pielāgošana.
-
Lieliska adhēzija pie pamatnes
Putupoliuretāns pielāgojas izolējamajai virsmai kā «otrā āda». Tas ir izmantojams praktiski uz visām virsmām. Piemēram, uz viļņota cementa virsmas, profilēta metāla vai koka dēļa virsmas u.c.
-
Pagarinās ēkas ekspluatācijas ilgums
Putupoliuretāns ir ciets, izturīgs putupoliuretāns ar slēgtām porām, kas uzlabo ēkas konstrukciju un pagarina tās ekspluatācijas laiku.
-
Ātra uzklāšana
Labvēlīgos apstākļos pieredzējusi brigāde vienas dienas laikā var izolēt vairāk nekā 500 kvadrātmetrus jumta.
-
Droša un profesionāla siltumizolācija
Sertificētu iestrādes uzņēmumu kvalificēts personāls garantē drošu un precīzu putupoliuretāna sistēmu uzklāšanu.
-
Ēku komforta līmeņa paaugstināšana
Ar slēgtu šūnu poliuretāna putām izolēto māju iedzīvotāji ievēro telpas iekšējā mikroklimata uzlabošanos.
-
Materiāla vieglums
Slēgtu šūnu poliuretāna putas nerada ievērojamas papildu slodzes, padarot konstrukciju izturīgāku, piemēram, sniega slodzes gadījumā.
-
Kvalitātes garantija
Putupoliuretāna materiāliem ir ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 un OSHAS 18001:2007 sertifikāti, CE marķējums. Katra materiāla partija pirms nosūtīšanas tiek pārbaudīta un testēta. Dažādās valstīs putupoliuretāns ir atbilstoši sertificēts.
-
Ērta transportēšana un uzglabāšana
Poliuretāna putas tiek iegūtas sajaucot sistēmas šķidros komponentus būvdarbu vietā, kas atvieglo materiāla transportēšanu un uzglabāšanu.
-
Taupīga izolācija
Energoefektivitāte
Energoefektivitāte pēc definīcijas nozīmē enerģijas lietderīgu izmantošanu. Lai samazinātu enerģijas patēriņu ēkā, ir nepieciešams saprast, kādi siltuma zudumi ir jākompensē, kāpēc tie ir radušies un kādi energoefektivitātes pasākumi ir jāveic. Tā kā katra māja ir unikāla, tad arī energoefektivitātes pasākumi katrai ēkai būs atšķirīgi.
Atbilstoši ēku energoefektivitātes likumam ēkas energoefektivitāte ir relatīvs enerģijas daudzums, kas raksturo konkrētās ēkas apkurei, ventilācijai, dzesēšanai, apgaismojumam un karstā ūdens apgādei nepieciešamās enerģijas patēriņu ēkas tipam raksturīgos ekspluatācijas apstākļos. Ēkas energoefektivitāti izsaka kilovatstundās uz kvadrātmetru gadā (kWh/m2 gadā).
Kā varu noteikt, ka mājā ir nekontrolēta gaisa noplūde?
Ieteicama ēkas blīvuma pārbaude ēkas hermētiskuma diagnosticēšanai
- Auksts caurvējš, ļoti grūti uzsildīt istabas
- Pelējums uz sienām, pie grīdlīstēm
- Vienmēr norasojuši logi
- Slikta gaisa smaka, pēlējuma smaka
- Uz jumta kores veidojas lāstekas
- Iekštelpās ir pārlieku mitrs
50 mm biezam slēgtu poru poliuretāna putu slānim termoizolācija ir tāda pati efektivitāte kā 1720 mm biezam ķieģeļu mūrim!